Über mich/O mnie

EPSON MFP image

Urodziłam się na Mazurach. Jestem zodiakalnym rakiem. Jako dziecko uczyłam się w Szkole Muzycznej. Śpiewam odkąd sięgam pamięcią. Muzyka towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Cała rodzina jest niezwykle muzykalna. Bracia cioteczni, Zbigniew i Wiesław Bernolakowie, to jedni z prekursorów polskiego rocka, grali w Czerwono-Czarnych, Niebiesko-Czarnych i Polanach. Już w szkole średniej w Stargardzie związałam się z zespołem muzycznym, z którym występowałam na wszystkich uroczystościach szkolnych i miejskich. Współpracowałam też z Domem Kultury Kolejarza, gdzie wiele lat byłam solistką zespołu Pospieszne Rytmy. Śpiewałam wtedy na fivach, dancingach, balach, koncertach itp. Z zespołem tym koncertowałam też w NRD i ZSRR. W r. 1989 wyjechałam ze swoją rodziną (mąż i dwoje dzieci) do Niemiec. Tam zainteresowałam się malarstwem.

danusiadkk_40

Kilkakrotnie występowałam dla Polonii Niemieckiej w Oberhausen. Brałam tam też udział w Konkursie Śpiewać Niemena, gdzie dostałam wyróżnienie za interpretację piosenki „Dziwny jest ten świat“. Śpiewałam również na koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Oberhausen. Moje obrazy zasilały również aukcję WOŚP Sztabu w Oberhausen.

EPSON MFP image

W 2011 r. brałam udział w telewizyjnym programie Mam Talent, gdzie zaśpiewałam „Wróć do Sorento” z repertuaru Anny German. Mój występ spotkał się z dużym aplauzem publiczności i bardzo pozytywną opinią Jury.

Danusia-Mamtalent

Coraz częściej powracam do Polski. Ostatnio często spotkać mnie można w Kołobrzegu. Podczas pobytu w tym mieście śpiewam w chórze „Cantabile” i w Studio Wokalnym dla Dorosłych. Tam znalazłam również miejsce do rozwijania swoich zdolności plastycznych w Pracowni przy Rejonowym Centrum Kultury. Z grupą tam poznaną biorę udział w plenerach malarskich w Skokach oraz w wystawach i konkursach. Maluję akwarelą, akrylem i na jedwabiu.

danusiamalarka

W roku 2011 dołączyłam do grupy malarskiej MALACHIT w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Z grupą tą brałam udział w Plenerze Artystów Kolejarzy – OPAK w Krakowie. Oprócz prezentowania tam swoich obrazów, śpiewałam recitale, umilając sympatyczne spotkania kolejowych artystów. W październiku 2012 zostałam zaproszona w Stargardzie na koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia chóru ECHO – ARIOZO. W finale tego koncertu zaśpiewałam z chórem „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Było to dla mnie wielkie przeżycie i ogromna satysfakcja.

janda-chor EPSON MFP image

Jestem wciąż bardzo aktywna. Żyję często w drodze pomiędzy Dülmen (Niemcy), Kołobrzegiem i Stargardem Szczecińskim. Mieszkam po prostu w Europie. Kocham życie i ludzi. Uważam, że w życiu powinno wykorzystywać się więcej możliwości, niż otrzymuje się szans! Mam jeszcze wiele planów i pomysłów. Bardzo chciałabym to wszystko jeszcze zrealizować. Mam czwórkę wnuków, do których cały czas tęsknie.

Danuta Jańczak

 

Gazeta Kolobrzeska, Tygodnik powiatowy, 3.06.2011

Danusia-art1

 

Streiflichter, Dülmen, 24.11.2010

EPSON MFP image Danusia-art3

www.pepe-tv.de